הכל על - הודו - אודאיפור - Udaipur 

דף הבית >> אזורים מרכזיים >> מערב הודו >> אודאיפור - Udaipur
שלום, בימים אלו האתר נמצא בעריכה מחודשת. ניתן להשתמש בכל המידע הקיים אך יתכנו חוסרים, טעויות כתיב וכדומה - עימכם הסליחה!

אתרים נוספים במערב הודו:


הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בהודו:
מלונות | טיסות | יעוץ בבניית חופשה
למידע נוסף  יעוץ אישי למלונות
Booking.com

אודאיפור - Udaipur

על אודאיפור מלונות באודאיפור תמונות מאודאיפור (בבניה)

העיר הרומנטית ביותר בראג'סטן ואולי אף בהודו

-טבלת ניווט מהיר-
מידע כללי
מה רואים? ואתרים מרכזיים
המלצות וטיפים
מידע שימושי
מפת האזור
לעזרה במציאת מלון, טיסה או סיור מודרך בהודו
להשארת המלצה, תגובה או תמונה

מידע כללי

הידעת
אודאיפור התפרסמה גם בשל אחד מסרטי ג'יימס בונד שצולם בעיר, כמחווה לכך כמעט בכל מסעדה או בית קפה בעיר מוקרנים סרטי ג'יימס בונד.
אודאיפור (Udaipur) יושבת על אגם פיצ'ולה ומאכלסת בתוכה אוסף מרשים של מקדשים וארמונות מתקופות שונות. העיר מוקפת חומה ממנה נותרו כיום רק שרידים, ביניהם חמישה שערים דרכם נכנסים לעיר גם כיום.

פרסומת

אגם אודאיפור (צולם ע"י - Cheryl)

חזור למעלה

מה רואים? ואתרים מרכזיים:

אגם פיצ'ולה (Pichula Lake) - אגם פיצ'ולה מהווה את אחת האטרקציות העיקריות באודייפור ובו נמצאים שני האיים עם הארמונות המפורסמים שבנויים בשטחם, ניתן לצאת לשייט על האגם ולבקר באיים.

אגם פיצ'ולה

האי ג`אג ניוואס (Jag Niwas) - האי הקטן מבין השניים שבמרכזו נמצא הארמון המפואר Lake Palace. הארמון בנוי בפאר רב וכיום משמש כמלון יוקרתי ומפואר עם מחירים בהתאם, אם תקציבכם לא מאפשר לכם ללון במקום, תוכלו להסתפק בשתיית צ'אי במסעדה שבמקום המשקיפה לאגם ולעיר העתיקה.

ג`אג מנדיר ( Jag Mandir) - האי הגדול והדרומי יותר מבין שני האיים באגם פיצ`ולה, גם כאן נמצא ארמון מפואר המוקף גן מטופח שמלא בגפנים, פרחים ופסלי אבן.


ארמון העיר - City Palace
ארמון העיר - City Palace

ארמון העיר (City Palace) - ארמון העיר הנמצא על גדת האגם הצפונית מזרחית הוא בעצם קומפלקס של 11 מקדשים שהופכים אותו לגדול באודייפור וברג'סטאן בכלל, בסיס הארמון, הבנוי אבנים צהובות, מקושט בצריחים, כיפות ומרפסות שמעניקים לו את מראו היחודי. חלק מהארמון הוסב למוזיאון בו ניתן לבקר.

מקדש ג'גדיש - Jagdish temple

מקדש ג'גדיש (Jagdish temple) - צפונית לארמון העיר נמצא מקדש ג`גדיש והוא המקדש הגדול ביותר באודייפור. המקדש מוקדש לאל ג`אגנת, על קירות המקדש החיצוניים מגולפים דמויות של ג'אגנת, סצנות מחיי האלים ועוד. בתוך המקדש עומד פסלו של ג`אגנת.

פטה סגר - Fateh Sagar
פטה סגר - Fateh Sagar
 
פטה סגר (Fateh Sagar) - האגם השני באודייפור הנמצא צפונית לאגם פיצ`ולה, ומחובר אליו על ידי תעלה. במרכז האגם, המוקף גבעות וגנים נמצא פארק חביב המהווה מקום מפלט מהמולת העיר.

שילפגרם (Shilpgram) - מרכז אומנויות מלאכות היד הכפריות, הנמצא כחמישה קילומטרים מערבית לאודייפור, ליד הכפר האבאלה (Havala). הכפר אמור לשמר את מסורות האדריכלות, המוזיקה ואומנות של שבטי מערב הודו. בין היתר מוצגים בתים, בגדים, כלים, עבודות רקמה וקדרות. במקום מתקיימות הופעות של מוזיקאים ורקדנים חביבים.

ארמון המונסון, סג`נגר (Sajjangarh) - ארמון המונסון, מתנשא מעל גבעה כחמישה קילומטרים מערבית לאודייפור. כדאי לטפס אל המרפסת של הארמון ולהשקיף אל הנוף מדהים של אודייפור וסביבתה.

 
עיר האגמים, אודאיפור

מלונות:

בעיר מלונות רבים ברמות השונות. ישנם מספר מלונות יוקרה בודדים, אך מספר לא מבוטל של מלונות בדרג הביניים (שלושה וארבעה כוכבים) וכן לא מעט מלונות ברמה של אכסנייה / באד אנד ברקפסט (ראה עוד תחת: מלונות באודאיפור ומלונות בהודו).

טיולים מאורגנים:

אודאיפור היא אחד מהאתרים החשובים לטיול מאורגן להודוהיא נמצת תחת תוכנית המסלול של רוב הטיולים המארוגנים מערב הודו. בדרך כלל עם יעדים נוספים כמו פושקר וג'איפור.

חזור למעלה
פרסומות

המלצות "הכל על"

  •  
 

מידע שימושי למבקר באודאיפור:

הגעה:

רכב פרטי - אודאיפור מחוברת לשאר הודו בכבישים SH-32 ו- SH-50.

טיסה - לאודאיפור שדה תעופה מקומי משלה כ-20 קילומטרים ממרכז העיר, Maharana Pratap Airport \ Udaipur Airport. ממנו יש טיסות סדירות לדלהי ומומבאי.

רכבת - באודאיפור מספר תחנות רכבת, המרכזית ביניהן היא Udaipur City

מפה

 

 
 

 

צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בהודו? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם, ומשתדלים לספק כל מידע רלוונטי שנאסף על ידי צוות האתר, או ניתן לנו כהמלצה על ידי גולשיו. בנוסף אנו עוזרים בבחירת מלון, טיסה, השכרת רכב, סיורים מודרכים וכל מה שצריך על מנת להנות מטיול מושלם.  

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
          
                              
 
חזרה אל אזורים מרכזיים בהודו
 


כל הזכויות שמורות לאתר הכל על. 
תרמו לתמונות המערכת:  אדמה מסעות וטיולים.