הכל על - הודו - ג'איסלמר Jaisalmer, ג'ודפור Jodpur 

דף הבית >> אזורים מרכזיים >> מערב הודו >> ג'איסלמר Jaisalmer, ג'ודפור Jodpur
שלום, בימים אלו האתר נמצא בעריכה מחודשת. ניתן להשתמש בכל המידע הקיים אך יתכנו חוסרים, טעויות כתיב וכדומה - עימכם הסליחה!

אתרים נוספים במערב הודו:


הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בהודו:
מלונות | טיסות | יעוץ בבניית חופשה
למידע נוסף  יעוץ אישי למלונות
Booking.com

ג'איסלמר Jaisalmer, ג'ודפור Jodhpur

על ג'איסלמר וג'ודפור מלונות בג'איסלמר
מלונות בג'ודפור
תמונות מג'איסלמר וג'ודפור (בבניה)

ג'איסלמר היא העיר המערבית והמרוחקת ביותר במדינת ראג'סטן וג'ודפור, "העיר הכחולה".

-טבלת ניווט מהיר-
מידע כללי
מה רואים? ואתרים מרכזיים
המלצות וטיפים
מידע שימושי
מפת האזור
לעזרה במציאת מלון, טיסה או סיור מודרך בהודו
להשארת המלצה, תגובה או תמונה

מידע כללי

הידעת
מקור כינויה של ג'ודפור - העיר הכחולה - הוא בבתיה הצבועים בכחול.
ג'איסלמר (Jaisalmer) היא העיר המערבית והמרוחקת ביותר במדינת ראג'סטן שבמערב הודו. בשל ריחוקה, מטיילים רבים לא מגיעים אליה וחבל. ג'איסלמר, שנקראת גם העיר המוזהבת, נראית כאילו נלקחה מסיפורי אלף לילה ולילה. העיר בנויה סמטאות סמטאות מבתי אבן עתיקים ומעליהן מתנשא מבצר העיר שגם אליו ניתן לעלות ולטייל בין רחובותיו המתפתלים.

ג'ודפור (Jodhpur) "העיר הכחולה", שוכנת בשוליו המזרחיים של מדבר טאר, ומשמשת כשער הכניסה לראג'סטן. סיבוב בין סמטאותיה ושווקיה הוא מיוחד ביותר ואין ספק כי ג'ודפור היא אחת הערים המרשימות והקסומות ביותר בראג'סטן.

פרסומת

רחוב טיפוסי בג'ודפור (צולם ע"י - A Vahanvati)

מה רואים? ואתרים מרכזיים:

טיולי גמלים בג'איסלמר - פעילות פופולרית בג'איסלמר הוא טיול גמלים רכוב בין יום אחד לכמה ימים לכפרים שבלב מדבר התאר. הטיול, הכולל דיונות חול, נופי מדבר קסומים, שקיעות מדהימות, בישול בשטח ותרבות הודית מוסלמית, מאוד שונה ומיוחדת ממה שראיתם עד כה בהודו. - אפילו לצ'אפטי קוראים צ'אפטי המדבר (Desert Chapati). הכל ביחד עושה את טיול הגמלים למאוד מיוחד ולא כדאי להחמיץ אותו.

אגם גאדיסר, ג'איסלמר (צולם ע"י - Flicka)
 

מבצר מהראנגר (Meherangarh Fort) - המבצר המלכותי של המהרג'ה של ג'ודפור, הניצב בראש גבעה מצוקית ונראה כמעט מכל מקום בעיר. קומפלקס המבצר כולל ארמונות המפוסל באבני טרה קוטה, ומוזיאון המציג חפצים היו שייכים לבית המלוכה, כלי נשק של שושלת הראג'פוטים וציורי מיניאטורה קטנים.

מוזיאון וארמון עומיד בהוואן (Umaid Bhawan Palace) - ארמון ענק, שנבנה עבור המהרג'ה עומייד סינג. כיום משמש הארמון למגורי יורש המהרג'ה שעדיין חי בחלק מהארמון. שאר הארמון משמש כיום כארמון פאר וכמוזיאון שניתן לבקר בו, במוזיאון מוצגת תכולת הארמון כפי שנשתמרה ובנוסף, כלי נשק ומזכרות צייד.


מוזיאון וארמון עומיד בהוואן, ג'ודפור (צולם ע"י - Gaurav raka)

אתר ההנצחה ג'אסוואנט תאדה (Jaswant Thada Memorial) - מונומנט מרשים, עשוי שייש לבן המוקדש למהרג'ה ג'אסוונט סינג השני. אתר ההנצחה, בו נשרפה גופתו של המהרג'ה, בנוי ממספר כיפות, עשויות שיש לבן מרהיב ונראות למרחוק.
 
אתרים בג'איסלמר

מלונות:

בעיר מלונות רבים ברמות השונות. מספר מלונות יוקרה בודדים, מספר לא מבוטל של מלונות בדרג הביניים (שלושה כוכבים וארבעה כוכבים) וגם לא מעט מלונות זולים ברמה של אכסנייה / באד אנד ברקפסט (ראה עוד תחת מלונות בג'איסלמר, מלונות בג'ודפור ומלונות בהודו).

טיולים מאורגנים:

ג'איסלמר וג'ודפור הן חלק מהאתרים החשובים לטיול מאורגן להודוהיא נמצאת תחת תוכנית המסלול של רוב הטיולים המאורגנים במערב הודו. בדרך כלל עם יעדים נוספים כמו פושקר ואודיפור.

חזור למעלה
פרסומות

המלצות "הכל על"

  •  
 

מידע שימושי למבקר בג'איסלמר וג'ודפור:

הגעה:

טיסה - בג'איסלמר יש שדה תעופה מקומי צבאי, לפעמים יש בו טיסות אזרחיות מקומיות. שדה התעופה השני הקרוב הוא בג'ודפור, Jodhpur Airport, ממנו ניתן להגיע לדלהי ומומבאי.

רכבת - תחנת הרכבת המרכזית באזור היא Jodhpur Railway Station.

רכב פרטי - את הערים מחברים לשאר הודו הכבישים H-65 ,H-112 ,H-114 ,H-15.

מפה

 

 
 

 

צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בהודו? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם, ומשתדלים לספק כל מידע רלוונטי שנאסף על ידי צוות האתר, או ניתן לנו כהמלצה על ידי גולשיו. בנוסף אנו עוזרים בבחירת מלון, טיסה, השכרת רכב, סיורים מודרכים וכל מה שצריך על מנת להנות מטיול מושלם.  

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
          
                              
 
חזרה אל אזורים מרכזיים בהודו
 
A Vahanvati


כל הזכויות שמורות לאתר הכל על. 
תרמו לתמונות המערכת:  אדמה מסעות וטיולים.