הכל על - הודו - הודו - מנהגים ונימוסים 

דף הבית >> הכל על הודו >> הודו - מידע כללי >> הודו - מנהגים ונימוסים
שלום, בימים אלו האתר נמצא בעריכה מחודשת. ניתן להשתמש בכל המידע הקיים אך יתכנו חוסרים, טעויות כתיב וכדומה - עימכם הסליחה!

עוד תחת מידע כללי ומידע שימושי על הודו:
 הודו - גבולות, גיאוגרפיה ושעון 
 הודו - דגל וסמל 
 הודו - היסטוריה 
 הודו - דתות 
 הודו - שלטון וממשל 
 הודו - מנהגים ונימוסים 
 הודו - קהילה יהודית 
 הודו - חגים ופסטיבלים 
 קצת על הודו 

 הודו עם ילדים 
 שומרי מסורת בהודו 
 הודו - אקלים ומזג אוויר 
 הודו - שפה ושיחון 
 הודו - חשמל ושקעים 
 הודו - ויזה, שגרירויות וקונסוליות 
 הודו - תחבורה 
 הודו - אוכל ומנות נפוצות 
 הודו - מטבע ועלויות 
 חיסונים והגיינה בהודו 


עוד תחת הכל על הודו:
בבניה


הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בהודו:
מלונות | טיסות | יעוץ בבניית חופשה
למידע נוסף  יעוץ אישי למלונות
Booking.com

 מידע כללי

הודו - מנהגים ונימוסים

 

-טבלת ניווט מהיר-
מידע כללי
מפת הודו
לעזרה במציאת מלון, טיסה או סיור מודרך בהודו
להשארת המלצה, תגובה או תמונה

 מידע כללי


נמסטה

הדרך המסורתית לברך מישהו לשלום בהודו היא לקרב את שתי כפות הידיים (כמו בתפילה), ולומר נמסטה (שלום) תוך כדי קידה קלה. ברכות הכוללות נשיקות וחיבוקים ואפילו לחיצת יד בין אישה לגבר פחות מקובלים.פתיחות בשיחה בהודו

אל תופתעו אם הודי שאינכם מכירים יפתח עמכם בשיחה אינטנסיבית באמצע הרחוב או באוטובוס. מפלס הפרטיות אינו גבוה בהודו ושאלות אודות מצבכם המשפחתי, כמה אתם מרוויחים, נחשבות רצויות ומקובלות.

קרבה בין גברים בהודו

מראה שכיח בהודו הוא גברים הולכים מחובקים ברחובות, נערים יושבים ומדברים כשהם מחזיקים ידיים, שוטרים יושבים לנוח כשראשו של אחד מהם בחיק השני. מבקרים רבים מניחים, לגמרי בטעות כי גברים אלו הם הומוסקסואלים וכי ההומוסקסואליות מקובלת בהודו . האמת היא הפוכה. ראשית, אין בקרבה זאת בין הגברים להעיד על יחסי זוגיות, זוהי פשוט קרבה מקובלת בין גברים שאין בה דבר עם מיניות. ובנוסף, החוק ההודי קובע עונש שיכול להגיע גם עד מאסר עולם לכל המקיימים יחסי מין מרצון בניגוד לחוקי הטבע, "עם כל אדם, אישה, או חיה", וזה כולל גם יחסים הומוסקסואלים.

נעליים

מקובל לפני הכניסה לבית של מישהו לחלוץ נעליים וסנדלים. ההודים עצמם נוטים לנעול נעלים בתוך בתיהם, ואולם אלו נעלים מיוחדות המיועדות לשימוש ביתי בלבד. מקובל גם לחלוץ נעליים לפני הכניסה לחנות בכדי לבטא כבוד למקום.

רגליים

הרגליים נחשבות טמאות בהודו ולכן חשוב להמנע מהצבעה ברגליים לעבר אנשים, או לגעת ברגליים באנשים או בחפצים חשובים (בעיקר ספרים).

יד שמאל

יד שמאל נחשבת טמאה בהודו כי היא משמשת לשטיפה וניקוי בשירותים. בהתאמה לכך, ההודים נמנעים להשתמש ביד שמאל בעת מגע עם אוכל, בלחיצת יד, בהעברת דברים מיד ליד, ועוד.

לבוש צנוע

בערים הגדולות בהודו די שכיח לראות הודים בלבוש מערבי ונשים בג'ינס  ואולם, באזורים כפריים רבים ההודים עדיין מאמצים קוד לבוש מסורתי ושמרני. לבוש חושפני  מתפרש כמתירנות ועלול לגרור סיכון למטיילות הנתפסות כ'מופקרות'.מומלץ להקפיד על לבוש לא חשוף או הדוק מדי (גופיות, מכנסיים קצרים).

ערים קדושות

בהודו ישנן ערים הנחשבות לקדושות בכל תחומן, כגון: ורנסי, פושקר, והרידואר. בערים אלה אסורה שתיית אלכוהול ואכילת בשר וישנה רגישות מוגברת ללבוש לא צנוע, קרבה פיזית בין המינים וכו'. כזכור, בספטמבר 2005 נעצר ונשפט זוג שהתנשק במהלך טקס הינדי דתי על גדות האגם הקדוש בפושקר.

חזרה למידע על הודו>> 
פרסומת

חזור למעלה

 

 

 מפת הכל על הודו

 

 
 

 

צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בהודו? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם, ומשתדלים לספק כל מידע רלוונטי שנאסף על ידי צוות האתר, או ניתן לנו כהמלצה על ידי גולשיו. בנוסף אנו עוזרים בבחירת מלון, טיסה, השכרת רכב, סיורים מודרכים וכל מה שצריך על מנת להנות מטיול מושלם.  

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
          
                              
 
חזרה אל הודו מידע שימושי
 


כל הזכויות שמורות לאתר הכל על. 
תרמו לתמונות המערכת:  אדמה מסעות וטיולים.