הכל על - הודו - טאמיל נאדו - Tamil Nadu 

דף הבית >> אזורים מרכזיים >> דרום הודו >> טאמיל נאדו - Tamil Nadu
שלום, בימים אלו האתר נמצא בעריכה מחודשת. ניתן להשתמש בכל המידע הקיים אך יתכנו חוסרים, טעויות כתיב וכדומה - עימכם הסליחה!

אתרים נוספים בדרום הודו:


הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בהודו:
מלונות | טיסות | יעוץ בבניית חופשה
למידע נוסף  יעוץ אישי למלונות
Booking.com

טאמיל נאדו - Tamil Nadu

על טאמיל נאדו מלונות בטאמיל נאדו תמונות מטאמיל נאדו (בבניה)

מדינה הממוקמת בדרום הודו, ממזרח למדינת קרלה

-טבלת ניווט מהיר-
מידע כללי
מה רואים? ואתרים מרכזיים
המלצות וטיפים
מידע שימושי
מפת האזור
לעזרה במציאת מלון, טיסה או סיור מודרך בהודו
להשארת המלצה, תגובה או תמונה

מידע כללי

טאמיל נאדו (Tamil Nadu) נקראה עד 1968 מאדראס (Madras) וכללה שטחים משכנותיה, שפוצלו ממנה למדינות נפרדות. סממני התרבות הדראווידית ניכרים בכל מקום בטאמיל נאדו: במקדשים המרשימים, במוזיקה, במחול ואפילו במזון הצמחוני היחודי לאזור.
הידעת
פירוש השם טאמיל נאדו - ארצו של טאמיל

עולי רגל רבים מכל רחבי הודו מגיעים לטאמיל נאדו על מנת לבקר באתרים הקדושים שבמדינה ולאורך כל השנה מתקיימים פסטיבלים דתיים במקום. טאמיל נאדו משמרת את יחודה התרבותי גם בשפה.
 
לאורך חופי טאמיל נאדו פזורות ערי נופש וכפרי דייגים מוקפים בשרשראות הרים גבוהים מיוערים.

פרסומת
 


טבע, טאמיל נאדו (צולם ע"י -  Vinoth Chandar)
חזור למעלה

מה רואים? ואתרים מרכזיים:

מקדש בצ'נאי Chennai
מקדש בצ'נאי - Chennai
 • צ'נאי (Chennai) - מאדראס (Madras) - בירת טאמיל נאדו, היא העיר הרביעית בגודלה בהודו, המשמשת לרוב כשער הכניסה לדרום הודו. זוהי עיר גדולה על כל המשתמע עם זיהום אוויר בדרגה מאוד גבוהה. התושבים המקומיים במאדראס הם פטריוטים נלהבים של התרבות הטאמילית והמתנגדים החריפים ביותר לנסיונות להפוך את ההינדי לשפה הלאומית של הודו. אם יוצא לכם להישאר מעט בצ'נאי, תוכלו לבקר באולפני הקולנוע הגדולים של העיר המקרינים סרטים טאמילים.
מדוראי - Madurai
מדוראי - Madurai
 
 • מדוראי (Madurai) - אחת הערים העתיקות, שוקקות החיים, הצפופות והפופולריות ביותר בטאמיל נאדו. לפי האגדה, כאן נשרה לאל שיווה טיפה אחת מנקטר האלים שנשא ולכן היא נקראת מדוראי – עיר הנקטר. האטרקציה העיקרית במדוראי היא מקדש סרי מינקשי (Sri Meenakshi Temple), שנמצא בלב העיר העתיקה. המקדש המפורסם, נבנה לכבוד האלה מינקשי, האלה בעלת העין האחת, זוגתו של שיווה. מתחם המקדש כולל 12 מגדלי שער, גופראמים, בני תשע קומות כל אחד, עמוסי דמויות הינדיות צבעוניות של אלים, חיות וגיבורים מיתולוגים. המקדש עמוס מתפללים ושוקק פעילות מזריחה ועד שקיעה. מומלץ לתת לעצמכם ללכת לאיבוד בין חדרי ומבוכי המקדש ואם יתמזל מזלכם תוכלו להיות עדים לחתונה טאמילית. אחת האטרקציות במקדש היא לראות את הכוהנים, בסוף היום, מלבישים ומאכילים את האלים ומשכיבים אותם לישון.
 • קודאיקנל (Kodaikkanal) - עיירת קייט אהובה מאוד על המטיילים בטאמיל נאדו ובדרום הודו בפרט, שמגיעים אליה בעיקר על מנת לנוח ולהירגע. קודאיקנל היא בעצם היל סטיישן, עיירת נופש הררית - אלא שניגוד להיל סטיישן אחרות, קודאיקנל הוקמה ע"י מיסיונרים אמריקאים. בזכות גובהה (2,343 מטרים) קודאיקנל נהנית ממזג אוויר ממוזג וניתן לבקר בה במשך כל השנה. כל אזור קודאיקנל מדהים ביופיו. העיירה הקטנטנה מוקפת שדות תה, מפלים, נהרות וצוקים תלולים ויושבת על שפת אגם מלאכותי חביב. ניתן לטייל באזור ברגל או בג'יפ שכור. ניתן לצאת לשייט על האגם או לבקר במצפה הכוכבים שבעיר.
 • ואטה קנאל (Vattakanal) - כפר היל סטיישן הנמצא מעל העיר קודאידאנאל. הכפר הפך תיירותי לפני כ-10 שנים בעיקר ע"י ישראלים. שם תמצאו את המסעדה הישראלית של סנג'י בה אפשר לאכול פלאפל ישראלי עם טוויסט הודי (וטחינה!). במרחק הליכה נמצא מפל יפה עם נוף על כל העמק שמתחת לכפר. אבל האטרקציה המרכזית באזור היא הזריחות, חובה לקום מוקדם פעם אחת לפחות בזמן הביקור כדי לחזות בזריחה המתחילה בגובה העיניים.
ואטה קנאל, כפר על הר (תמונת מקור)
 • ממלאפורם (Mamalapuram) - מקום קטקנטן ומקסים האהוד על מטיילי דרום הודו. ממלפוראם, שבעבר נקראה מהבליפוראם (Mahabalipuram), מורכבת ממספר סמטאות ציוריות עתיקות וחוף ים המשתרע לאורכה. מאמלאפוראם הוא אזור גילוף האבן המרכזי של דרום הודו והאוניסרסיטה הגדולה לתרבות ואומנות זו. שווה לצפות בפסלים וגם בבעלי המקצוע בעבודתם המרשימה. אחד מיותרונותיה הנוספים של מאמלאפוראם, הממוקמת על קו החוף הצפון מזרחי של טאמיל נאדו, הוא נגישותה ומיקומה הקרוב לאטרקציות רבות באזור.
ממלאפורם - Mamalapuram
גילופי אבן, ממלאפורם - Mamalapuram
 • מקדש החוף (Shore Temple) - נמצא דרומית למתחם התיירות והמלונות של העיר. המקדש כולו עשוי מאבן חול והוא נבנה ע"י המלך ראג'אסימה לכבוד האלים החשובים של ההודים. המקום הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית, דבר שעזר לשימור המקום.
מקדש החוף - Shore Temple
מקדש החוף - Shore Temple
 • תבליטי ארג'ונה (Arjuna's Penance) - אזור עתיקות מתקופת המאה ה-7 וה-8 של מערות מקדש מעוטרות. האטרקציה העיקרית במקום היא אבן עצומה באורך 28 מטרים, הניצבת על שפת מצוק, ועליה חרוטות דמויות של פילים, קופים וציורי סלע נוספים. יצירת אומנות זו נקראת ייסורי ארג'ונה, בשל התבליט המרכזי שבו, המתאר את לבטיו של הנסיך ארג'ונה לפני צאתו לקרב. כל המתחם הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית.
תבליטי ארג'ונה - Arjuna's Penance
תבליטי ארג'ונה - Arjuna's Penance
 • חמשת מקדשי הראטות (Pancha Rathas) - מתחם של מספר מקדשים חצובים בסלע, אשר חמישה מתוכם נקראו על שמותם של דמויות מהמיתולוגיה ההודית. גם מתחם זה הוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו.
חמשת מקדשי הראטות - Pancha Rathas
חמשת מקדשי הראטות - Pancha Rathas
 • פונדיצ'רי (Pondicherry) / פודוצ'רי (Puducherry) - פונדיצ'רי, היא עיירת חוף מקסימה, שהיתה בעברה מושבה צרפתית ושרידי התקופה ניכרים בה עד היום. פונדיצ'רי (פונדי בפי העם) היא עיר נעימה לביקור עם מבנים בסגנון צרפתי קוליניאלי המטוייחים לבן, רחובות מסודרים בצורת שתי וערב, גנים מטופחים, מוזיאונים, כנסיות ומבנים רבים ששמותיהם נשארו בצרפתית. העיר נהנית ממעמד אקס טריטוריאלי עצמאי ואינה שייכת למדינת טאמיל נאדו. רוב המטיילים מגיעים לפונדיצ'רי כדי לבקר באשראם סרי אורובינדו (Sri Aurobindo Ashram) ובשלוחתו אורוביל (Auroville), הנמצאת עשרה ק"מ מחוץ לעיר. זהו אחד האשראמים הפופולרים בהודו, בו משלבים רוחניות עם מדע מודרני. 
פודוצ'רי - Puducherry
פודוצ'רי - Puducherry

מלונות:

בטאמיל נאדו מלונות רבים ברמות השונות. מלונות יוקרה, מספר לא מבוטל של מלונות בדרג הביניים (שלושה-ארבעה כוכבים) וגם לא מעט מלונות זולים ברמה של אכסנייה / באד אנד ברקפסט (ראה עוד תחת מלונות בטאמיל נאדו ומלונות בהודו).

טיולים מאורגנים:

טאמיל נאדו נמצאת כחלק מתוכנית המסלול של הרבה מהטיולים המאורגנים בדרום הודו. בדר"כ באותו טיול עם גואהקרנטקהמומבאי וקרלה.

חזור למעלה
פרסומות

המלצות "הכל על":

 • הטאמילים מדברים רק טאמילית – לא הינדית ולא אנגלית ולכן מומלץ ללמוד כמה מילים לפני שמגיעים לכאן. יוצא מהכלל היא פונדיצ'רי וכמובן אורוויל. הם בעלי אופי יותר קוסמו פוליטי. כאן תוכלו למצוא לא מעט מבקרים מכל העולם ותוכלו לתקשר עימם ביתר קלות. 
 • אחת האטרצקיות הפופלאריות והמומלצות בפונדיצ'רי היא נסיעה בריקשה ברחבי העיר (ריקשה לזוג לשעתיים עולה באזור ה300 רופי). 
 • בין הערים המרכזיות של טאמיל נאדו ישנם כמה מראות ייחודים המושכים אליהם תיירים רבים - סיור מומלץ הוא בשדות האורז באזור ו/או במטעי התה.
 • במקדש סרי מינקשי  יש הקפדה רבה על מה שניתן להכניס ומה שלא למקדש. אסור להיכנס עם תיקים ומצלמה (ברוב האתר כן מותר לצלם עם פלאפון סלולארי). אסור לבוא עם בגדים קצרים. אין כניסה לא עם נעליים ולא עם גרביים. יש מלתחה בה ניתן להשאיר את הדברים (הנהוג לתת תשר למפעיל המלתחה של 20 רופי). המקדש עצמו כולל הרבה התרחשויות וטקסים שווה לכוון ולצפות באחד מהם.
 • הסיור בטמיל נאדו הוא חלק מהסיור הכללי בדרום הודו - כדי לחבור עם קרלה (Kerala) הסמוכה.  ראה גם דרום הודו מורחב  ודרום הודו בדגש איים וחופים תחת  מסלולי טיול מומלצים בהודו.
 

מידע שימושי למבקר בטאמיל נאדו:

הגעה:

טיסה - בטאמיל נאדו מספר שדות תעופה בינלאומיים, המרכזי שבהם, שהוא גם הרביעי בגודלו בהודו, הוא Chennai International Airport.

רכבת - טאמיל נאדו מחוברת בכמה מסילות ראשיות לשאר חלקי הודו ויש בה מספר תחנות רכבת מרכזיות.

רכב פרטי - טאמיל נאדו מחוברת לשאר חלקי הודו במספר כבישים ראשיים.

מפה

 

 
 

 

צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בהודו? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם, ומשתדלים לספק כל מידע רלוונטי שנאסף על ידי צוות האתר, או ניתן לנו כהמלצה על ידי גולשיו. בנוסף אנו עוזרים בבחירת מלון, טיסה, השכרת רכב, סיורים מודרכים וכל מה שצריך על מנת להנות מטיול מושלם.  

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
          
                              
 
חזרה אל אזורים מרכזיים בהודו
 


כל הזכויות שמורות לאתר הכל על. 
תרמו לתמונות המערכת:  אדמה מסעות וטיולים.